3+1 nápadů na drátování s dětmi

brouček - ptáček - srdíčko - list s beruškou

Prožijte s dětmi společný čas při tvoření 😊.

Připravila jsem pro vás návod na drátovaní s dětmi. Vyrobte si s nimi drátované srdíčko, na kterém se naučí motat spirálku i šít drátěnou krajku, udrátujte si malé broušky, vytvořte si list s beruškou i jednoduchého ptáčka. Vše můžete použít jako dekorace, drobné dárečky (třeba pro paní učitelky) nebo jako jednoduché šperky. 

 

Návod na ptáčka vyšel už v časopise Korálki, proto na něj vzniklo i vysílání zdarma a dávám ho do společných návodů jako to +1 zdarma :-).

Na celkem 40 stranách vás čeká 100 detailních fotek, díky kterým krok za krokem vytvoříte vlastní drátovaná zvířátka. Fotografie jsou foceny profesionálním vybavením, které dokáže detailně zachytit i drát menší než jeden milimetr – a tak mi můžete doslova koukat pod ruce :-). 

Máte na výběr mezi 2 návody: pouze fotky nebo fotky + video. Na videu jsem vidět moje ruce při tvoření, ale mluvím přímo k dětem, a tak si mě můžete ke společnému tvoření pustit a nemusíte zkoumat fotonávod s textem. 

Obtížnost: začátečník
Provedení: Fotonávod nebo fotonávod+videonávod 

Verze: na bílém podkladě, lze ji rovnou vytisknout (případně si prosím nastavte pouze černo-bílý tisk)

Materiál snadno k sehnání

Na začátku návodu najdete seznam veškerých pomůcek.
Aby jejich sehnání bylo co nejjednodušší, jsou tam i přímo odkazy na eshop Rooya, se kterým spolupracuji a kde si vše můžete objednat. Kód “monsterance” navíc vykouzlí 10% slevu :-).

Rooya vytvořila balíčky pro tvoření s dětmi, kde najdete kompletně všechen materiál, který budete k mým 4 návodům potřebovat. Můžete si ho objednat zde

E-Book Planning

Díky návodu se děti naučí:

 • Techniku šité krajky

 • Stříhat drát

 • Vytvořit z něho drátěnou kostru tvaru srdce, listu nebo ptáčka

 • Umotat spirálky

 • Ukončovat dráty

 • Ouško na zavěšení

Jak je to s dalším předávání?

 Svoje šperky či dekorace vytvořené na základě tohoto návodu můžete prodávat :-).
Pokud chcete podle návodů dále učit, tak na drobných, neziskových akcích, kroužcích v DDM atd. můžete, jsem ráda, když se takto bude šířit drátenické řemeslo.
Ale pro využití na komerční placené kurzy mi prosím předem napište a dohodněme si podmínky. Respektujte prosím moji autorskou činnost, díky které mohu návody dále vyvíjet. 
Děkuji za Vaši podporu i objednávku kurzu. Toto jsou jednoduché návody pro děti, věřím, že mnozí z vás je zvládnou napodobit i z fotky. Mnohdy je to ale hlavně ten nápad, který je na celém návodu nejsložitější 🙂

 

Materiál snadno k sehnání

Na začátku návodu najdete seznam veškerých pomůcek.
Aby jejich sehnání bylo co nejjednodušší, jsou tam i přímo odkazy na eshop Rooya, se kterým spolupracuji a kde si vše můžete objednat. Kód “monsterance” navíc vykouzlí 10% slevu :-). Navíc Rooya vytvořila balíčky pro tvoření s dětmi, kde najdete kompletně všechen materiál, který budete k mým 4 návodům potřebovat. Můžete si ho objednat zde. 

E-Book Planning

Díky návodu se děti naučí:

 • Techniku šité krajky

 • Stříhat drát

 • Vytvořit z něho drátěnou kostru tvaru srdce, listu nebo ptáčka

 • Umotat spirálky

 • Ukončovat dráty

 • Ouško na zavěšení

Jak je to s dalším předávání?

Svoje šperky vytvořené na základě tohoto návodu můžete prodávat :-).
Pokud chcete podle návodů dále učit, tak na drobných, neziskových akcích, kroužcích v DDM atd. můžete, jsem ráda, když se takto bude šířit drátenické řemeslo. Ale pro využití na komerční placené kurzy mi prosím předem napište a dohodněme si podmínky. Respektujte prosím moji autorskou činnost, díky které mohu návody dále vyvíjet.  

 

Autorka návodu

Monsterance (Bca. Anna Benešová) je drátenice, šperkařka a lektorka techniky drátování. Vyrábí originální drátované šperky a pravidelně vede kurzy drátování v Česku i v zahraničí. V oboru má přes 15 let zkušeností a prošla si dlouhou cestou od tradičního drátování hrnců a dekorací, přes tepané šperky až po propracované šperky s fantasy motivy, ve kterých kombinuje americký styl práce s drátem, tzv. wire-wrapping. Je autorkou několika kurzů o

drátování a e-knihy Jak začít drátovat šperky, pravidelně učí online ve svém Klubu drátování a svoje zkušenosti ráda předává ve fb skupině Magické drátování. Je velkou fanynkou všech ručních prací a kreativita je neodmyslitelnou součástí jejího života. Jejími kurzy drátování

prošli již tisíce spokojených účastníků.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.