Jak fotit šperky

autor: Dub 15, 2020O podnikání v handmade

Milí spolutvůrci,

protože se mě často ptáte, jak fotím svoje výrobky, sepsala jsem vám to všechno sem.
Moje cesta za ideální fotkou byla dlouhá. Hledala jsem se. Hledala jsem styl, který se ke mně a k mým drátovaným šperkům hodí. Fotila jsem: na kmeni stromu, v mechu, na sobě, na ruce, na desce stole, na parapetu okna, na zrcadle, na displey iPadu, na dlaždičkách, v písku, na lávovém kameni, na větvičkách, na psovi, v páře, ve vodě,… A nakonec najít to nejlepší pozadí bylo tak prosté. Fotím na černém podkladu. Nic víc, nic míň. Moje šperky jsou samy o sobě dost výrazné a upoutávají pozornost, protoze se mi jednoduché pozadí ukázalo jako nejefektivnější. Kromě toho i skvěle ladí k duchu mojí značky Monsterance.

Příjměte tedy pozvánku na okuk ke mně do ateliéru. Tak takhle fotím já.
Je mi naprosto jasné, že ne všichni si mohou dovolit takové vybavení, každopádně se dá kouzlit i bez něho 🙂, viz. moje stará fotka motýla.
Já to mám takhle cca poslední rok a půl, těch 10 let před tím jsem fotila v krabici od bot s lampičkami z psacího stolu a taky šlo.

Co funguje MNĚ:

⚫️ Minimálně 2 zdroje světla, nejlépe 3. Ze stran a zezhora
⚫️ Nefotit na přímém slunci, je to zabiják přirozených barev.
⚫️ Podklady, zvláště ty černé, vždy před focením očistit od prachu, je na fotkách hodně vidět. Dá se to pak sice do zbláznéní fotošopovat, ale kdo na to nemá nervy nebo dost vína, tak ať radši čistí hned 🤣.
⚫️ Je hezké menší předměty na něco pověsít a nenechat je ležet přímo na podkladu. Třeba na vlasec nebo zbytek drátu.
⚫️ Používat stativ.
⚫️ Fotky fotit tak, aby se museli jenom minimálně upravovat. Nejlépe vůbec, fotošop není samospásný.

Tohle mi funguje na šperky. Oblečení, deko atd. se zas fotí jinak.
U jednotlivých fotek máte ještě popisky.

Ať se daří! ♥️

Takhle vypadá můj fotokoutek. Dva softboxy (to jsou ty velké lampy), stojan na fotky a lesklé plexisklo nebo jenom černá látka.

Btw: To vpravo je malá busta, na kterou věším šperky. Leskne se v ní ten levý softbox, tak vypadá, že svítí.

Tuhle fotku mám ráda. Je vyfocena ve fotokoutku mobilem (starším iPhone, tuším 4S) a pak jenom lehce vytažena přímo v programu v mobilu tou kouzelnou hůlkou.

Tohle drátované srdce je vyfoceno ve fotokoutku profi foťákem (Canon eos 70d). Dole je přirozený odraz díky lesklému plexisklu.

Asi 10 let stará fotka motýlí brože. Fotila jsem v krabici od bot, které jsem vystřihla 3 strany a podlepila obyčejný papírem. Pak jsem tuhle krabičku ze všech stran nasvítila a zavěsila do ní motýla na vlasci. Foceno dědovým starým digitálem.
Ten barevný přechod v pozadí dělá lehce ohlá čtvrtka, kterou jsem krabici vypodložila. Říká se tomu nekonečné pozadí.

Odrátujte si svoje první vajíčko

Odrátujte si svoje první vajíčko

Velikonočními kraslicemi si tradičně zdobíme naše domovy. Velmi oblíbenou technikou zdobení vyfouklých vajíček je i drátování. Nejjednodušším - a i nejčastějším - způsobem drátování velikonočních kraslic je pak technika tzv. šité (nebo drátěné) krajky. Prakticky...

Proč jsem odhlásila vitrínu?

Proč jsem odhlásila vitrínu?

Proč odhlašuji vitrínu? ☺️ Dnes byl pro moje podnikání zlomový den. Poprvé po 2 letech, co na Monsteranci intenzivně pracuji, jsem se vědomě nerozhodla pro růst, ale pro útlum. A protože jste mi v mém nedávném průzkumu psali, že byste chtěli i mé postřehy z handmade...