Odrátujte si svoje první vajíčko

Velikonočními kraslicemi si tradičně zdobíme naše domovy. Velmi oblíbenou technikou zdobení vyfouklých vajíček je i drátování.

Nejjednodušším – a i nejčastějším – způsobem drátování velikonočních kraslic je pak technika tzv. šité (nebo drátěné) krajky. Prakticky funguje tak, že jedním drátem oplétáte kraslici dokola pomocí malých oček. Začátečníci tyto malá očka kladou hezky vedle sebe, pokročilí pak díky kombinaci malých a velkých oček “kreslí” do drátěného výpletu různé vzory.

Naučte se techniku šité krajky v tomto videu:

Před Velikonocemi 2022 jsem uspořádala živé vysílání na drátování vajíček, záznam z tohoto streamu můžete zhlédnout zde:

Ve vysílání vás naučím základní techniku šité krajky a také ukážu výrobky dráteníků ze skupiny Magické drátování s Monsterance, které jsou touto technikou vytvořeny.

Prohlédněte si galerii fotek ostatních dráteníků:

Stáhněte si fotonávod na drátěnou krajku zdarma:

 

Šitou krajku používám nejenom na dekorace, ale i na drátované šperky. Díky svojí struktuře mi připomíná např. šupiny, a tak s ní vyplétám křídla drátovaných draků.
Věnovala jsem ji také jednu kapitolu ve své příručce Jak začít drátovat šperky. Tuto kapitolu s fotonávodem si můžete stáhnout zdarma zde dole na stránce. PDF návod vám pak přijde emailem.

Ukázka z fotonávodu zdarma:
Stáhněte si ho vyplněním emailu ve formuláři o okýnko výš

Pár slov o autorce:

Monsterance (Anna Benešová) je drátenice, šperkařka a lektorka techniky drátování. Vyrábí originální drátované šperky a pravidelně vede kurzy drátování v Česku i v zahraničí. V oboru má přes 15 let zkušeností a prošla si dlouhou cestou od tradičního drátování hrnců a dekorací, přes tepané šperky až po propracované šperky s fantasy motivy, ve kterých kombinuje americký styl práce s drátem, tzv. wire-wrapping. Ve své nejnovější e-knize vám představí základní techniky z obou směrů drátování, prozradí tipy a triky pro práci s drátem a ukáže, jak si vyrobit komponenty na šperky tak, abyste si je už nikdy nemuseli kupovat.